2020-2021 YILI YÜZME HAKEM SEMİNERİ

2020-2021 yılı TYF – Yüzme Faaliyet Programında bulunan ve her yıl çeşitli illerde yapılmakta olan “Yüzme Hakem Semineri” Covid-19 önlemleri nedeni ile “ZOOM Uygulaması”  ile online olarak yapılacaktır. Konuya ilişkin kurallar ve Seminer programı aşağıda belirtilmiştir.

1- Seminerler “ZOOM Uygulaması’’ üzerinden online olarak yapılacaktır.

2-Tüm hakemlerin seminere katılabilmeleri için; telefonlarına, tabletlerine yada bilgisayarlarına ZOOM uygulamasını indirmeleri ve internet bağlantılarının olması gerekmektedir.

3- 2020-2021 TYF Yüzme Faaliyetlerinde görev alabilmek için hakemlerin online seminerlere katılmalı zorunludur. Katılım aynı zamanda vize yerine geçeceğinden hakemlerin bu konuda duyarlı olmaları, Hakem ve Gözlemci Talimatı gereği zorunlu seminerlere katılmaması nedeniyle hakemliklerinin düşmemesi için, önem arz etmektedir.

4- Seminerlere her il, duyuru ile yayınlanan programda belirtildiği tarih, gün ve saatlerde kendi ilinin yer aldığı, grupta oturuma katılacaktır. Her hakem bir oturuma katılabilecektir. Herhangi bir nedenle hakemler kendilerinin dâhil olduğu oturumları kaçırmaları halinde başka bir oturumda Merkez Hakem Kuruluna bilgi vermek şartı ile seminere katılabilecektir.

5-ZOOM uygulamasına giriş için oturumlara ve gruplara ait linkler aşağıda gruplara göre yayınlanmıştır. Her grup kendi linki ile giriş yapacaktır.

6-ZOOM uygulamasına girişlerde; kullanıcı adı, kişinin ismi ve soy ismi şeklinde belirtilecektir. Geçersiz bir takma ad veya telefon, tablet, bilgisayar, mail ismi ile giriş yapan katılımcıların girişi yok sayılacak ve görev verilmeyecektir.

7-Katılımcıların yoklamaları ve katılım süreleri ‘’ZOOM Uygulaması’’ ile tespit edilecek olup, oturum bitmeden ayrılanlara görev verilmeyecektir.

8-ZOOM Uygulaması ile online olarak oturuma katılan hakemler; Federasyon web sayfasından yayınlanacak olan “Bilgi Formu”nu indirip doldurarak, imzalayıp PDF formatında tarayıp, hakem portalına işlenmek üzere muratsarac47@gmail.com eposta adresine göndermeleri gerekmektedir. Form göndermeyen hakemler, seminer oturumlarına katılmış dahi olsa portal pasif olarak giriş yapılacaktır.

Seminer Programı aşağıda belirtilmiştir.

3. GRUP / 9 EKİM 2020 CUMA
1. OTURUM SAAT 20:00-21:00
ZOOM ID953 2140 0054
LİNKİBAĞLANTI İÇİN TIKLAYINIZ

2021 YILI HAKEM BİLGİ FORMU (DİGİTAL OLARAK KAYIT EDİLECEK)

AYRICA AŞAĞIDA BULUNAN 2020-2021 SEZONU HAKEM BİLGİ FORMU (DOLDURULUP İMZALANARAK muratsarac47@gmail.com ADRESİNE MAİL ATILACAK

Cengiz Bingül

Yüzme İl Temsilcisi