2021-2022 YILI YÜZME HAKEM SEMİNERİ ZOOM PROGRAMI ÜZERİNDEN GAZİANTEP HAKEMLERİ İÇİN 10 EKİM 2021 TARİHİNDE SAAT 20:00-21:30 ARASINDA YAPILACAKTIR.

2021-2022 sezonu Türkiye Yüzme Federasyonu Yüzme Faaliyet Programı için her yıl İllerde yapılmakta olan “Yüzme Hakem Semineri” Covid-19 virüsünün neden olduğu salgın nedeniyle 6. grupta bulunan GAZİANTEP İLİ İÇİN 10 Ekim 2021 tarihlerinde saat: 20:00 – 21:30 arasında “ZOOM Uygulaması” üzerinden yapılması Yüzme Merkez Hakem Kurulumuzca planlanmaktadır. Seminer programı ekte belirtilmiş olup; konuya ilişkin kurallar aşağıda yer almaktadır.

1- Seminerler “ZOOM Uygulaması” üzerinden online olarak yapılacaktır.

2- Tüm hakemlerin seminere katılabilmeleri için; telefonlarına, tabletlerine yada bilgisayarlarına ZOOM uygulamasını indirmeleri ve internet bağlantılarının olması gerekmektedir.

3- 2021-2022 Türkiye Yüzme Federasyonu Yüzme Faaliyetlerinde görev alabilmek için hakemlerin online seminerlere katılımı zorunludur. Katılım aynı zamanda vize yerine geçeceğinden hakemlerin bu konuda duyarlı olmaları, Hakem ve Gözlemci Talimatı gereği zorunlu seminerlere katılmaması nedeniyle hakemliklerinin düşmemesi için önem arz etmektedir.

4- Seminerlere her il Federasyonun resmi sitesinde yayınlanacak olan duyuru ile programda belirtildiği tarih, gün ve saatlerde kendisinin yer aldığı, grupta ve oturumda katılacaktır. Her hakem bir oturuma katılabilecektir. Herhangi bir nedenle hakemler kendilerinin dâhil olduğu oturumları kaçırmaları halinde başka bir oturumda seminere katılabilecektir.

5-ZOOM uygulamasına giriş için oturumlara ve gruplara ait linkler federasyon tarafından duyurulacaktır.

6-ZOOM uygulamasına girişlerde; kullanıcı adı, kişinin ismi ve soy ismi ve hakem olarak kayıt olduğu ilin belirtilecektir. (ÖRNEK: Okan Terkin-Gaziantep) Bu sebeple seminer tarihinden önce programı indirerek veya daha önce indirdiğiniz programa girerek isminizi bu şekilde düzeltiniz. Seminer esnasında düzeltmeye çalışmayınız. Geçersiz bir takma ad, telefon ismi, tablet ismi, bilgisayar ismi ve eşinin ya da çocuklarının ismi ile giriş yapan katılımcıların tespiti yapılamayacağından girişi yok sayılacak ve görev verilmeyecektir.

7-Katılımcıların yoklamaları ZOOM Uygulaması ile tespit edilecek olup, oturum bitmeden ayrılanlara görev verilmeyecektir.

8-ZOOM Uygulaması ile online olarak oturuma katılan hakemler; seminer sırasında verilecek LİNK İLE SEMİNERE katıldığını beyan eden formu dolduracaklardır. Seminer giriş ile form eşleştirilecektir. Formlar 15 EKİM 2021 tarihine kadar açık kalacaktır. Süre dolunca erişime kapatılacaktır. Seminere katılmadan gönderilen formlar dikkate alınmayacaktır.

Not: Seminerin yapılacağı Zoom ID ve linkleri Federasyonun resmi internet sitesinde yayınlanacak olup katılımcıların resmi internet sitesini takip etmesi gerekmektedir.

Cengiz BİNGÜL

Yüzme İl Temsilcisi