Gaziantep Yüzme İl Temsilciliği

Türkiyenin en iddaalı yüzme sitesi

KUTLAMA

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle ciddi bir değişim ve reform süreci içerisine giren Türkiye Cumhuriyeti, 81 milyonun refahı için el ele, gönül gönüle, birlik ve beraberlik içinde aydınlık geleceğimize doğru yürüyen Türkiye’nin hız kesmeden geleceğin büyük Türkiye’si olma yolunda güçlü adımlarla hedefe ulaşması temennimizdir.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve yeni kabinemizin vatanımıza milletimize hayırlı olmasını dileriz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kurulan hükümetimizi kutluyor, Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve hükümette görev alan tüm bakanlarımıza başarılar diliyoruz.”

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI GÖREVİNE GETİRİLEN MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU’NU YÜREKTEN KUTLUYORUZ.
Spor alanında önemli projelere imza atan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yurt genelinde sporda tesisleşmeye yönelik attığı önemli adımlarla büyük takdir toplamıştır. Mehmet Kasapoğlu ayrıca, Spor Toto olarak her seviyedeki sportif katılımı cesaretlendirmek ve artırmak, uygun gelişim için kaynaklar oluşturmak, spor etkinliklerine ve hizmetlerine erişimin artmasına katkıda bulunmak amacıyla çalışmalar yürütmüştür.
Spor Toto Teşkilat Başkanlığı görevini yürüten Kasapoğlu, sporun tabana yayılması amacıyla çok sayıda tesisin kazandırılmasına katkıda bulunmuş ve gençlik, eğitim ve spor faaliyetlerinin finansmanı ile sportif istihdamın artırılması konularında birçok icraata imza atmıştır. Aynı zamanda Spor Genel Müdürlüğü’nde “Sportif Değerlendirme ve Geliştirme Kurulu” üyesi olarak faaliyet göstermiştir.
Türkiye’yi emanet edeceğimiz gelecek nesillerimizin, fikren ve bedenen donanımlı bir şekilde yetişmesi, ülke çapında tüm branşların tabana yayılması ve hayatımızın bir parçası haline gelmesi ayrıca sporun dostluk ve kardeşlik için bir araç olduğu sporla dolu bir gelecek nesiller yetişmesi hayaliyle daha öncede birçok başarılara imza atan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na yeni görevinde başarılar diliyoruz.

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ ZİYA SELÇUK’U TEBRİK EDİYORUZ.
-“Araçları amaç kıldık; sınav kazanmayı sistemin ana gayesine dönüştürdük. ÖSYM bir dakikada soru çözebilenleri başarılı, iki dakikada çözebilenleri başarısız diye etiketlerken, aslında milyonlarca çocuğumuzun kendine olan güvenini yok eden bir kuruma dönüştü. Türkiye’de başarısız olarak etiketlenen onbinlerce çocuğumuz dünyanın iyi üniversitelerinde pekala üstün başarılar ortaya koydular.”

-“Bazı öğretmenler iklim oluşturur. Bazıları da sadece hava durumu sunar. Bu iki öğretmen tipi mutlaka ayrı değerlendirilmeli ve kıymetlendirilmeli”

– “21. yüzyıl becerilerinden hangisi Da Vinci veya Mimar Sinan’da yoktu? Mesela İşbirlikçi Problem Çözme becerisinin boyutlarından bir tanesi de şu; “Öğrenci ne zaman dinlemek ne zaman konuşmak gerektiğini bilir.” Peki 13. yüzyılda yaşayan Sadi Şirazi ne demiş; “İnsan ruhunu iki şey karartır. Susulacak yerde konuşmak, konuşulacak yerde susmak.” 800 sene sonra daha tatsız tuzsuz bir cümleyle karşımıza çıkan bu beceri gerçekten 21. yüzyıla ait mi?”

Geçmişte eğitime dair derin anlamlar taşıyan ifadelerle gönlümüzde tahta kuran ve aydın fikirleriyle yeni görevinde Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini emanet edeceğimiz biricik yavrularımıza ilham kaynağı olacağı ve 21. yy yeni Türkiye’sinde dünya liderleri arasında yer almamıza önderlik olacak genç beyinler yetişeceğine inancımız tamdır.

Bu vesile ile Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’a başarılar dileyerek ülkemiz için hayırlı olsun temennisinde bulunuyoruz.

Gaziantep Yüzme İl Temsilciliği

Okan Terkin • 12 Temmuz 2018


Previous Post

Next Post

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published / Required fields are marked *