Gaziantep Yüzme İl Temsilciliği

Türkiyenin en iddaalı yüzme sitesi

Yüzme il temsilcileri toplantısı ve yüzme hakemlerine splash eğitimi semineri verildi

 2011-2012 Sezonu İl Temsilcileri toplantısı ve hakemler için Splash yazılım eğitimi 18-19 Şubat tarihlerinde Antalya Crowne Plaza Otel’de düzenlendi. Toplantıya ve Eğitime 40 ilden 100’e yakın İl Temsilcisi ve Hakem katıldı.

18 Şubat Cumartesi günü kahvaltının ardından saat 10:00’da başlayan bilgilendirme toplantısı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından Federasyon Başkanımız Sn. Ahmet BOZDOĞAN’ın açılış konuşması ile başladı.

 

Konuşmasında il temsilcilerine olan güveninden bahseden Bozdoğan, İl temsilcilerinin federasyonların en önemli yapı taşı olduğunu ve iyi bir il temsilcisinin yüzmenin kalkınmasında büyük rol üstlenebileceğini belirtti. Bozdoğan "İnanıyorum ki Olimpiyat şampiyonu yüzücüler Anadolu’dan çıkacaktır. " diyerek Anadolu illerine ve kulüplerine olan güvenini belirtti.

Açılış konuşmasının ardından MHK Başkanı Yücel YILMAZ Katılımcılara il temsilcilerinin görevleri ve  mevzuatlar üzerine bir sunum yaptı. Sunumdan sonra Yönetim Kurulu Üyesi Haluk OKUR kürseye gelerek il faaliyet programlarının oluşturulması ve federasyona iletilmesi konusunda bilgilendirmede bulundu.

Saat 13:00’de verilen yemek arasından sonra iki gruba ayrılan katılımcılardan il temsilcileri MHK ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile soru cevap şeklinde toplantısını sürdürürken Hakemler Splash eğitimi içi eğitim salonuna alındı. İl temsiclilerinin sorularını Yönetim Kurulu Üyeleri Sultan ACUNER, Haluk OKUR, Genel Sekreter Hakan AKTAÇ ve MHK Başkanı Yücel YILMAZ yanıtladı.

Teorik ve pratik eğitimler saat 19:00’a kadar sürdü. Milli Takımlar Menajeri Cem YILDIRIM ve MHK Sekreteri Bayram ÖZBAL sunumuyla ve Hakemler Hakan KARASU, Deniz DEMİRARSLAN ve Osman ALTINOK’un pratik çalışmalarda eğiticiliğiyle düzenlenen eğitimde tüm hakemlerin temel bilgileri alması sağlandı.

Çalışmaların ardından verilen örnek Reglaman uyarınca her hakem kendi yarışını düzenlemek üzere çalışmalarını akşam yemeğinden sonra sürdürdü.

19 Şubat Pazar günü İl Temsilcileri ile soru cevap şeklinde süren toplantı sürerken, Splash eğitimi alan hakemler ile konuların tekrarı ve soru cevap bölümü düzenlendi.

Tüm katılımcılar toplantıların verimli geçtiğini ve birçok yeni bilgi edindiklerini belirtirken il temsilcilerinin ve hakemlerin kendi aralarındaki bilgi paylaşımı da iller arasındaki koordinasyonun ve başarının arttırağının göstergesi oldu.

Yüzme FederasyonuYüzme HakemiYüzme Oyunları

Ferit • 22 Şubat 2012


Previous Post

Next Post

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published / Required fields are marked *